FARKLI BİR ZİHİNSEL DÜNYAYA HAZIR MISINIZ?

The Matrix’in yaratıcılarına ait SENSE8 , sıra dışı ve ilgi çekici konusuyla büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Bilim kurgu, drama ve gizemi içerisinde barındıran dizi daha önce pek karşımıza çıkmayan bir konuyu üstlenmiş. Dizi bilinçaltı iletişimi konu alıyor. IMDB puanı 8.4. İzleyenlerin aklından çıkmayan SENSE8 2 sezon ve 24 bölümden oluşuyor. Birde ikinci sezonun son bölümünü izleyicilerin ısrarı ve ilgisi için çektiklerini söylemek yanlış olmaz. Çünkü son bölüm izleyicilere ithaf edildi. İzleyici ve ekip arasında güzel bir enerji oluşmasına rağmen Netflix SENSE8 dizisinin 3. sezonu çekmeyeceğini açıkladı. Gelelim dizinin içeriğine. Dünyanın sekiz farklı yerinde sekiz ayrı kişi bilinçaltında aynı şeyleri hissedebilir, görebilir veya yaşayabilir mi?

Netflix'ten Sense8 hayranlarını sevindiren karar - LOG
[adinserter block=”1”]
Ortak bir bilinçaltını kullandığını keşfeden 8 kişinin hayat hikayeleri birbirlerine olan destekleri ve yeni hayatlarını kabul etmeleri sırasında yaşadıklarına şahit oluyoruz. Gerçek hayatta olması imkansız gibi görünen ama tam olarak gerçek hayatın içindeymiş gibi izleyiciye sunulan dizi bizimde hayata bakış açımızı ve çevremizdeki olayları yönlendirme biçimimizi etkileyebilir. 🙂
Sekiz farklı hayatın aslında tek bir yaşam biçimine dönüşürken karakterlerin hem kendileri olup hemde nasıl evrildiklerinden bahsedelim.
sense8 | Episode
DİKKAT SPOİLER İÇERİR 🙂  
[adinserter block=”1”]

İlk olarak Angelica karakterinin bilişsel bir doğum ile sekiz kişinin bilincini birbirine bağlamasıyla olaylar başlıyor. Karakterlerimiz bir anda dejavu hisleri yaşamaya ve kendilerini hiç sahip olmadıkları bir hayatın içinde farklı yerlerde buluyorlar.

Trans bir birey ve aktivist olan Nomi, DJ’lik yapan Riley, eş cinsel bir film yıldızı olan Lito, Chicago’lu polis memuru Will, Hintli bir eczacı olan Kala, büyük çaplı hırsızlıklar yapan Wolfgang, Koreli bir iş kadını olan Sun Bak ve Nairobi’li otobüs şoförü Capheus bir gün aniden hiç tanımadıkları kişilerin yanında buluyorlar kendilerini. Tabi ki fiziksel bir erişim olmuyor. İlk aşamada bu durumu kabullenmek oldukça güç oluyor hepsi için. Ama zamanla birbirlerine yardım edebilecekleri konular olduğunu görüp zihin birliği yapıyorlar diyebiliriz.

[adinserter block=”1”]

Tabi her şey böyle güllük gülistanlık gitmiyor. Aralarında ki bu zihinsel etkileşimi yok etmeye çalışan insanlar da var ve bunlara karşı birlikte savaşmaları gerekiyor. Hepsinin kendine göre yeterince zor bir hayatı varken bir de böyle bir sorunla karşılaşınca iş birliği kaçınılmaz oluyor ve yavaş yavaş bir araya gelmeye başlıyorlar. Aynı zamanda kendilerine yapılan bu saldırıları engellemek ve karşılarındaki oluşumu yok etmek için uğraşıyorlar. Yani sizin anlayacağınız her şekilde zor günler kahramanlarımızı bekliyor.

[adinserter block=”1”]

Şimdi diyeceksiniz ki hiç mi güzel bir şey olmuyor. Oluyor tabi ki. Riley ve Will arasında güzel bir aşk doğuyor tüm bunlar olurken. Bir yandan da sevmediği biriyle ailesinin iyiliği için evlenmek üzere olan Kala ve Wolfgang arasında bir aşk başlıyor. Kala kocası ve Wolfgang arasında bir seçim yapmalı. Lito gizlice sürdürdüğü ilişkisini artık herkese duyurmak veya sevgilisini kaybetmek arasında kalıyor. Sun Bak babasından kalan şirketini eline almak için elinden geleni yapıyor.

Kısaca karakterlerimiz hem kendi hayatlarına hemde diğer ekip üyelerinin hayatına şekil veriyor. mutlu sona ulaşıp ulaşmadıklarını merak ediyorsanız 24 bölümü izlemek zorundasınız 🙂 

[adinserter block=”1”]

FRAGMANI SİZLER İÇİN AŞAĞI BIRAKTIM İYİ SEYİRLER 🙂

https://youtu.be/iKpKAlbJ7BQ

[adinserter block=”1”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here