İkinci ölüm yıldızı tamamlandı artık son savaşı başladı. Galaksi için son savaş.

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından altıncı filmidir.

Çıktığı yıl en iyi görsel efekt ödülü dahil olmak üzere altı ödül kazanmıştır.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 8,3 puan almıştır.

Konu

Bulut şehri kuşatmasının ardından Han Solo, Boba Fett tarafından dondurulup borçları karşılığında Jabba the Hutt a satılmıştır.

Luke, bulut şehrinde Darth Vader tarafından tuzağa düşürüldüğü zaman Darth Vader’ın babası olduğu gerçeğini öğrenmiştir. Ve hâlâ bu gerçeğe alışmaya çalışmaktadır.

Luke, Han’ı kurtarmak için Tatooine gezegenine gider. Jabba, Luke’un jedi güçlerini hafife alır. Eskisine göre daha güçlü olan Luke gücü kullanarak Han ile birlikte Jabba’nın elinden kurtulur.

Luke Skywalker, jedi eğitimini tamamlamak için sabırsızlanmaktadır. Dagobah’a döner ve 900 yaşını geçen Yoda’yı hasta, bitkin bir halde bulur. Yoda Luke’un eğitimini tamamlayamadan önce güçle bütün olup yok olur.

O sırada güç hayaleti şeklinde ortaya çıkan Obi-Wan Kenobi Luke’a ondan sakladıkları bir ikiz kardeşi olduğunu söyler. Bunun üzerine Luke, jedi hislerini kullanarak onun Prenses Leai olduğunu anlar. Obi-Wan Luke’dan imparatorluğun Leai’yı silah olarak kullanmasından korktuğu için bu gerçeği saklamasını ister.

İmparatorluğun ikinci ölüm yıldızını yok etmek için tüm asi kuvvetleri Endor’un ayında toplanır. Bu asilerin son saldırı planıdır. Asiler ve imparatorluk askerleri karşı karşıya gelmek üzeredir.

Luke babasını aydınlık tarafa çekebileceğini düşünerek Ewok şehrindeki imparatorluk üssüne doğru harekete geçer. Darth Vader Luke’un geldiğini hisseder fakat bunu imparatora söylemez.

Darth Vader, Luke’u kendisine katılması için ikna etmeye çalışır. Ama Luke bunu reddedince onu imparator’a ölüm yıldızına götürür.

İmparator Luke’u babasına düşman etmeye çalışır. Bunu başaramayınca Darth Vader’dan Luke’u öldürmesini ister. Ve baba oğul arasında jedi sith arasında galaksinin kaderini belirleyecek son bir savaş yaşanacaktır.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here