Ölüm yıldızı yok edildi ama galaksideki tehdit hâlâ devam etmekte. İmparatorluğun en elit kuvvetlerine önderlik eden Dart Vader asileri aramakta.

Bilgi

[adinserter block=”1”]

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından beşinci filmidir.

Amerikan enflasyon ölçümüne göre Amerika’nın bu güne kadar en çok hasılat yapan on ikinci filmi olmuştur.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 8,7 puan almıştır.

Konu

Ölüm yıldızının yok edilmesinin ardından üç yıl geçmiştir. Savaş kahramanı olarak anılan Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa imparatorluk tarafından arandıkları için Asiler ile birlikte Hot gezegeninde saklanmaktadırlar. Luke dondurucu soğukta devriyedeyken buz canavarı tarafından saldırıya uğrar.

Canavarın ininden kaçmayı başaran Luke donmak üzereyken eski ustası Obi-Wan Kenobi’nin hayaletiyle karşılaşır. Obi-Wan Kenobi ona Dagobah sisteminde bulunan eski ustası Usta Yoda’nın yanına gitmesini ve jedi eğitimini tamamlamasını söyler.

[adinserter block=”1”]

İmparatorluk galaksinin her bir yanını arayıp asileri bulur ve Hot gezegeninde onları ablukaya alır. Ağır kayıplar veren asiler gezegenden kurtulmayı başarır. Luke yalnız başına usta Yoda’yı bulmak için Dagobah sistemine doğru yola koyulur.

Han, Leia ve Chewbacca Millenium Şahin ile kaçarken gemileri hasar alır en yakın yer olarak Bulut şehrindeki eski dostları Lando Calrissian’a gitmeye karar verirler, fakat İmparatorluğun onları takip ettiklerinden haberleri yoktur.

Luke Dagobah gezegeninde Usta Yoda ile Jedi eğitimine devam etmektedir. Arkadaşlarının Bulut Şehrinde Darth Vader tarafından yakalandığını öğrendiğinde eğitimini yarıda bırakıp yola koyulur.

Fakat Luke kendisine gizli bir tuzak hazırlayan Darth Vader’dan şok edici bir gerçeği öğreneceğinden habersizdir.

[adinserter block=”1”]

Gezegene vardığında Darth Vader tarafından tuzağa düşen Luke, yarım kalan eğitimine rağmen Darth Vader ile ışın kılıcı düellosuna girer.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

[adinserter block=”1”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here