Galaksideki amansız klon savaşlarının sonuna yaklaşılıyor. Sith lordu Darth Sidious yükseliyor! Anakin, sevgisi uğruna karanlık tarafa katılıp en iyi dostuyla karşı cephelere mi düşecek?

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından üçüncü filmidir.

2005 yılının en çok hasılat eden ikinci filmidir.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7,5 puan almıştır.

Konu

Ayrılıkçı General Griveous cumhuriyet senatosu lideri Şansölye Palpatine’i kaçırmıştır. Kurtarma görevi için Obi-Wan ve Anakin gönderilmiştir. Kont Dooku tarafından saldırıya uğrayan jedi şövalyeleri Dooku ile ışın kılıcı düellosu yaparlar. Düello sonucu genç Skywalker Dooku’yu yakalar ama jedi yolu olmadığı için öldürmek istemez. Şansölyenin “öldür” emrini vermesi üzerine kellesini vücudundan ayırır. Ve jedi tapınağı Coruscant’e dönerler.

Anakin Padme’nin hamile olduğunu öğrenir. Anakin, jedi bağlılık yemini -duygusal bağ kurmak yasak- etmesinden dolayı tedirgindir. Ama genede bu haber onu çok mutlu etmiştir. Ardından kâbusunda Padme’nin doğum esnasında öldüğünü görür. Jedi üstadı Yoda ile isim vermeksizin kâbusları hakkında konuşur, Yoda ona “Ölümün hayatın parçasıdır, gidenler için üzülme. aksi halde üzüntün korkuya, korkun ise öfkeye dönüşür. Öfke jedi yolu değildir.” der.

Şansölye Palpatine Anakin’i yanına çağırır ve onu özel temsilcisi yaptığını söyler. Jedi konseyi bundan hoşnut olmaz ve Anakin’i usta jedi yapmayacaklarını belirtirler. Bunu bir hakaret olarak alan Anakin, şansölye ile bu konuyu konuşur. Şansölye konuyu karanlık tarafa getirir ve efsanesi olan sith lordu Darth Plagueis’ın efsanesi -ölüleri kurtarmaktan- bahseder.

Jedilar Anakin’in Palpatine’i gözetlemesini isterler. Buna sinirlenen Anakin bunun jedi yolu olmadığını savunur. Ona katılsa bile ustası Obi-Wan çırağını bu duruma soktuğu için kendini kötü hisseder. General Griveous’u yakalamaya gönderilir. Ustasına saygısızlık ettiğini düşünen Anakin, Obi-Wan’dan özür diler. Obi-Wan ise kendisinden memnuniyetini dile getirir ve sabretmesini öğütler. Ayrılırken Ona “Hoşçakal eski dostum” diye hitap eder.

Palpatine, Anakin’e gücün karanlık tarafını tanımasınıancak bu şekilde eşini kesin ölümden kurtarabileceğini söyler. Anakin Şansölye’nin Güç’ü biliyor olması karşısında şaşkındır. Palpatine artık kozunu açık oynayacaktır. Sonunda Anakin aslında Onun Sith olduğunu anlar. Bunu jedi konseye bildireceğini söyler. Ancak Palpatine O’nu zayıf noktasından yakalamıştır.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here