Galaksideki amansız savaş on yıl sonra hâlâ şiddetli şekilde devam ediyordur. Sithler güçlenmeye devam ediyor. Obi-Wan Kenobi artık usta jedi olmuştur ve genç Anakin Skywalker onun çırağıdır.

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından ikinci filmidir.

2002 yılının en iyi uzay filmidir.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 6,5 puan almıştır.

Konu

Naboo kuşatmasının ardından on yıl geçmiştir. Usta jedi Obi-Wan Kenobi ve genç Skywalker ayrılıkçılara karşı bir görevden dönerler. Naboo’un eski prensesi, yeni senatörü Amidala suikaste uğrar. Senatörü korumak için Obi-Wan Kenobi ve genç Skywalker gönderilir.

Aradan geçen on yıla ve aralarındaki yaşa rağmen fütursuzluk derecesinde cesur, Amidala’ya bağlı ve âşık olan Anakin için Padme’nin tehlike içinde olması rahatsız edicidir. Obi-Wan Kenobi bir ipucu üzerine Kamino gezegenine gider. Gezegende ölü jedi üstadı tarafından verilen emirler doğrultusunda klon askerler üretildiğini öğrenir. Obi-wan tüm askerlerin klonlandığı verici kişiyi sorduğunda onu Jango Fett ile tanıştırırlar. Obi-wan aradığı kelle avcısının Jango Fett olduğunu öğrenir ve onu takip eder.

Jango’nun peşinden gittiği  Geonosis gezegeninde ayrılıkçıların bir droid ordusu kurduğunu öğrenir. Jedilara haber gönderemeyince Anakin’e haber verir. Anakin, Padme ve jedilar gezegende sith lordu Kont Dooku tarafından pusuya düşürülür.

Usta Yoda yardım için klon ordularıyla birlikte Geonosis gezegenine giderler böylece yıllarca sürecek klon savaşları başlar.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here