İlk düzenin yıldız katili silahı başarılı şekilde yok edildi. Fakat hâlâ galaksinin başı Kylo Ren ve onun ilk düzeni ile belada. Kylo Ren’i ve onun ustası yüce lider Snoke’u kim durduracak?

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından sekizinci filmidir.

En iyi film ödülü de dahil olmak üzere Empire ödüllerinden 6 ödül almıştır.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7 puan almıştır.

Konu

İlk düzen hüküm sürmektedir. Barışçıl Cumhuriyet’in büyük kısmının yok edilmesiyle Yüce Lider Snoke, galaksinin askeri kontrolünü ele geçirmek için acımasız birliklerini konuşlandırmaktadır.

[adinserter block=”1”]

Sadece General Leia Skywalker’nın direniş savaşçıları takımı yükselen zorbalığa karşı durmaktadır.

Usta Jedi Luke Skywalker’ın geri dönüp savaşa karşı bir umut kıvılcımını geri getireceğine eminlerdir.

Ama direniş açığa çıkarılmıştır. İlk düzen, isyancı üssüne doğru hızla ilerlerken, cesur kahramanlar umutsuzca bir kaçışa girmişlerdir.

Luke Skywalker kendini eski bir Jedi adasına kapatmıştır. Onun ardında bıraktığı haritaları birleştiren Rey, Chewbacca ve R2D2 Luke’un yanına giderler. Rey, Luke Skywalker’dan kendisini eğitmesini ve jedi yöntemlerini öğretmesini ister.

Fakat Luke artık jedi eğitmemeye yemin etmiştir. Rey ısrarla her gün Luke’un peşinden dağlara çıkar suya dalar ve onun tüm günlük işlerinde yanında olur gece kapısında bile yatar. Rey’in kararlılığından etkilenen Luke, Rey’in ustalığını yapmayı kabul eder ve onu eğitmeye başlar.

[adinserter block=”1”]

Günlerce eğitimine devam eden Rey, Luke’a Kylo Ren’in nasıl karanlık tarafa geçtiğini sorar. Kylo Ren’i gençken yanına aldığını ve eğitiminde içindeki karanlığı fark edemediğini sonunda da herkese düşman olduğunu ve tüm tapınağı yok ettiğini söyler.

Bunun nedenini öğrenmek isteyen Rey ilginç bir şekilde Kylo Ren ile güç üzerinden bağlantı kurar ve onun aslında Ben Solo olduğunu Luke’un yeğeni, Han solo ve Leia Skywalker’ın oğlu olduğunu öğrenir. Luke güçte dengesizlik sezer ve Rey’in yanına gelir. Rey’in Ben Solo ile konuştuğunu görünce bağlantıyı kesmek için gücü kullanarak tüm evi parçala.

Luke’un ona yalan söylediğini öğrenen Rey gerçekleri öğrenmek ister bu sefer Luke gerçekleri anlatmaya başlar. Bu güne kadar kimsede Ben Solo’nun içindeki kadar kuvvetli bir karanlık hissetmediğini ve onu durdurmak, yok etmek için yanına gittiğini tam vaz geçecekken Ben’in kendini korumak için saldırdığını söyler.

Rey, Luke’a, Ben Solo’nun içinde hâlâ iyilik olduğunu fakat kafasının karıştığını söylemeye çalışsa da Luke onu dinlemez ve Kylo Ren’in tamamen karanlığa kapıldığını söyler. Bunu kabul etmeyen Rey, Ben Solo’nun taraf değiştirebileceğini söyler bunun için onun yanına gitmeye karar verir İmparator Kruvazörüne.

[adinserter block=”1”]

Rey yakalanıp Yüce Lider Snoke’un huzuruna çıkartılır.

Kylo Ren, Snoke’un yönetimine ve tavırlarına dayanamaz ve onu öldürür.

Snoke’un özel birlikleri Rey ve Kylo Ren’e saldırır ikili birlikte tüm askerleri yok eder.

Ben Solo Rey’den kendisine katılmasını ister geleceğini gördüğünü galaksiyi birlikte yönettiklerini söyler. Rey bunu reddeder ve ondan kendisiyle gelmesini ve tekrar bir Jedi olmasını ister. Kylo Ren bunu reddeder ve ikili tekrar düşman olur. Direniş, İmparator Kruvazörünün yörüngesinde bulunduğu gezegende eski bir Asi üssünde sıkışmıştır. Kahraman Direnişçiler savaşmaktan başka seçenekleri olmadığını fark ederler. Hangardan çıka gelen Luke Skywalker kapıdan çıkıp Kylo Ren’e meydan okur. Ve galaksideki son jedi kendini göstermiştir.

Galaksideki son jedi Luke Skywalker eski öğrencisi, yiğeni Ben Solo’ya karşı bu iki dev gücün düellosundan kim sağa çıkacak? Luke Skywalker tüm galaksiyi ve direnişi kurtarabilecek mi? Yoksa yeni Yüce Lider Kylo Ren eski ustası ve amcasını yenebilecek mi?

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya son Star Wars filmiyle seriyi sonlandıracağız.

İyi seyirler.

[adinserter block=”1”]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here