Usta jedi Luke Skywalker öldü. Yeni yüce lider Kylo Ren durdurulamaz bir güçle büyüyor. Artık galaksinin tek umudu öğrenci jedi Rey ve direniş.

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından sekizinci filmidir.

Çıkan son Star Wars filmidir.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 6,6 puan almıştır.

Konu

Ölüler konuşuyor. Gizemli bir yayın tüm galakside duyuldu. Merhum İmparator Palpatin’in şeytani sesiyle bir intikam tehtiti.

General Leia Organa bilgi toplamak için gizli ajanlar yollar. Bu sırada Jedilerin son umudu olan Rey, şeytani ilk düzene olan savaş için eğitim yapar.

Aynı anda Yüce Lider Kylo Ren ise büyük bir hırsla hayalet imparatoru aramaktadır. Kudretine karşı gelen her şeyi yok etmeye kararlıdır.

Kylo Ren, İmparator Palpatin’in gücünü ve ordularını kullanıp galaksiyi fetih etmek istiyor. Kylo Ren’in bilmediği ise imparatorun onun için çoktan planları olduğu. İmparator plapatin’in bulunduğu Exegol adlı eski ir sith gezegenine giden Kylo Ren, imparatorun yeni çırağı olacağını öğrenir. Ve onun ilk görevi Rey’i öldürmektir son jediyi öldürmek.

General Leia’nın gönderdiği ajanlar Fİnn, Poe, Chewbacca ve BB-8 ölümle burun buruna geldikleri bir uzay savaşından yorgun ama bilgi ile geri dönmüşlerdir.

İmparatorun saklandığı Exegol gezegenini bulmanın tek bir yolu vardı oda sadece üç tane üretilen bir sith yer bulucu. Rey, Finn, Poe, Chewbacca ve BB-8 bu yer bulucuyu bulmak için bilinmeyen maceralara atılacaktır.

[adinserter block=”1”]

Yer bulucunun yerini bulabilmek için birkaç zorlu görev atlatan kahramanlar Kylo Ren ve askerlerinin peşlerinde olduğunu öğrenmişlerdir. Yer bulucuyu bulmanın tek yolunun eski ölüm yıldızı enkazı olduğunu ve savaşmadan onu alamayacaklarını bilen kahramanlar ölüm yıldızı enkazına giderler.

Zorlu bir ışın kılıcı mücadelesinin ardından yer bulucuyu alan Rey tek başına Exegol’e gitmeye karar verir. Ekibin geri kalanını direniş üssüne gönderen Rey büyük bir savaşa hazır olmalarını ve dikkatli olmalarını söyler.

Rey’in söylediklerine göre Rey’in ailesi onu çocukken satıp gezegenden kaçmış ve asla geri dönmemişler. Ama Kylo Ren hikayeyi farklı duymuştu Rey bir sith soyunun son çocuğuydu ve galaksiye hükmetmesi gerekiyordu. Bunları duyan Rey tek başına İmparator Palpatin ile yüzleşmeye gider ve son sith’e karşı sith soyundan gelen bir jedinin savaşı başlar.

İmparator Palpatin galaksiyi tekrar kontrolü altına almak için dev bir filo oluşturmuştur ölü kaldığı yıllar boyunca eski sith filolarını ve imparator kruvazörlerini toplatan palpatinin elinde tüm galaksiyi yok edebilecek kadar asker ve gemi vardır. Rey Palpatin’i yok edemezse direnişin o gemileri yok etmesi şart olmuştu. Galaksideki bütün direniş birleşip exegol gezegenine geldi, yeni imparatorluk filosunu yok etmek için.

[adinserter block=”1”]

Yeni bir Star Wars filmi çekilince görüşmek üzere.

iyi seyirler.

[adinserter block=”1”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here