Darth Vader ve İmparatorun ölümünün ardından otuz yıl geçti. Fakat galaksi şimdide Kylo Ren ve onun ilk düzeni tarafından tehdit altında. Usta jedi Luke Skywalker kayıp. Peki galaksiyi kim koruyacak?

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından yedinci filmidir.

En iyi film de dahil olmak üzere 11 ödül almıştır.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7,9 puan almıştır.

Konu

Luke Skywalker ortadan kaybolmuştur. Onun yokluğunda şeytani ilk düzen imparatorluğun küllerinden doğmuştur ve Skywalker, yani son jedi yok edilene kadar durmayacaktır.

Cumhuriyetinde desteğiyle General Leia Organa cesur bir direnişe önderlik etmektedir. Umutsuzca kardeşi Luke’u bulmaya, galaksiye barışı ve adaleti geri getirmek için yardımını elde etmeye çalışmaktadır.

Leia en gözü pek pilotunu Jakku’da gizli bir göreve göndermiştir. Eski bir müttefikin, Luke’un nerede olduğuna dair bir ipucu bulduğu yere. Poe, Luke’un yerini gösteren haritayı adlığı sırada ilk düzen gezegene iniş yapar. Poe’yu ve ondaki bilgiyi istiyorlardır.

Kylo Ren ve fırtına askerleri tüm şehri yakalayıp yok eder. Bir fırtına askeri masum insanları öldürmeyi anlamlandıramaz ve kendisine karşı koyar.

Poe, Kylo Ren ve onun fırtına askerleri tarafından yakalanıp yıldız kuruvazörüne götürülür. Poe yakalanma ihtimaline karşın haritayı astroit doridi BB-8’e vermiştir.

Poe, Kylo Ren tarafından sorgulanır fakat konuşmaz. FN-2187 numaralı fırtına askeri yaptıklarının hatalı olduğunu düşünmeye başlar ve Poe’yu gemiden kaçırmaya karar verir.

Bu sırada BB-8, çölde hurdacılar tarafından kaçırılır. Çölde dolanan bir kız tarafından kurtarılan BB-8 kızdan Poe’yu bulmak için yardım ister. BB-08 ve Rey çöldeki bir pazara giderler.

Poe ve FN-2187 gemiden zorda olsa kurtulmayı başarmıştır. Gezegene çarparak inerler. Poe kurtulamayacağını anlayınca FN-2187’den gitmesini ister ve ona Finn adını verir. Ondan BB-8 droidini bulup direnişe götürmesini ister.

Finn, Rey ve BB-8 imparatorluktan kurtulmak için Millenyum Şahini gemisini kaçırıp gezegenden ayrılırlar.

Gemiyi tamir etmek için başka bir istasyonda duran ekip geminin gerçek sahipleri Han Solo ve Chewbacca ile karşılaşır.

Ekibimizin Finn den öğrendiği bilgilere göre ilk düzen yeni bir kitle imha silahı yapmıştır. Bir gezegen büyüklüğünde kitle imha silahı, Yıldız Katili. Ekibimizin ve direnişin hayatta kalması için Yıldız Katilinin durdurulması şart olmuştur.

Chewie, Han, Rey, Finn ve BB-8 Luke’un yerini bildiren haritayı asi üssüne götürebilecek mi? Yoksa yeni sith Kylo Ren tarafından durdurulacaklar mı? Luke’un ışın kılıcını bulan Rey, Kylo Renn e karşı onu kullanabilecek mi?

filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here