Merhaba sevgili film aşıkları, bu yazımda sizlere ünlü yönetmen David Fincher’ın başyapıtlarından birisi olan, Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın baş röllerini üslendiği Se7en filmini tanıtacağım.

Bilgi

1995 yapımı film aradan kaç yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ adından sıkça bahsettirmekte.

En iyi filmde dahil olmak üzere dört ödül almıştır.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 8,6 puan almıştır.

Konu

Emekli olmaya hazırlanan Dedektif yüzbaşısı William Somerset (Morgan Freeman) ve onun yerine geçmek için küçük kasabasından kalkıp yozlaşmış bir şehre gelen genç dedektif David Mills (Brad Pitt)’in başına gelen vahşet dolu olay dizisini ele alan filmde, Hristiyanlık dininde yedi ölümcül günah olarak kabul edilen kibir, açgözlülük, şehvet, öfke, kıskançlık, tembellik ve oburluk yapanların peşine düşüp onları vahşice katleden bir seri katilin peşine düşerler.

Katil o kadar zekidir ki ardında ne bir ipucu nede bir parmak izi bırakır ellerinde yere kanla yazılmış, “oburluk” dışında hiçbir şeyleri olmayan dedektiflerimiz vazgeçmek üzereyken katilin onlar için yazıp suç mahalline bıraktığı mektubu bulurlar katilin yedi ölümcül günahı cezalandırdığını ve daha bitmediğini anlamıştırlar.

Zamanla yeni cinayetler işlenmeye başlar dedektifler olay mahallinde hiçbir şey bulamazlar. Bu sefer umutlarının tükendiğini düşünürlerken kurbanın eşi olay mahalline uymayan bir şey görür ve ellerinde yeniden bir ipuçları vardır. Katilin peşinde birlikte çalıştıkları zaman boyunca iş ortağından daha fazlası, birer arkadaş olan dedektiflerimiz adamın yeni kurbanını ve evini öğrenmişlerdir.

Son derece sürükleyici olan bu film sizi asla sıkmadan kendisine bağlıyor tek oturuşta soluksuz izleyebileceğiniz gerilim, suç ve gizemli bu film gerçek bir baş yapıt. Sonunda hepinizin ağzının açık kalarak nasıl ya diye düşüneceğinize gayet eminim.

Filmi izlemenizi tavsiye ederim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here