Galaksinin tamamını kontrolü altına almak isteyen imparatorluk ölüm yıldızı adında gezegen yok edicisi bir silah yapmakta. Galaksinin hiç şansı var mı?.

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından üçüncü ile dördüncü filmi arasında geçmektedir.

Star Wars’ın ilk bağımsız filmidir.

2016 yılının en çok beğenilen solo filmidir.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7,8 puan almıştır.

Konu

İmparatorluk galaksiye diz çöktürmek için tüm direnişi yok etmekte. Direniş gezegeni olarak düşünülen bölgeleri yok etmek için kitle imha silahı üretimine başlandı. Galaksiden mühendisleri toplayan imparatorluk gezegen boyutunda bir silah tasarlattı.

O mühendislerden birinin kızı olan Jyn Erso imparatorluk yüzünden babasını ve annesini kaybetti. Yirmi yıl sonra genç bir kadın olan Jyn; galakside, ufak bir gezegende imparatorluğa karşı tek başına bir isyan başlatmıştır.

Jyn imparatorluk subayını takip ederken karşısına Casssian Andor isimli bir adam çıkar. Cassian Andor Jyn’den babasının ölüm yıldızı planlarının nerede olduğunu sorar. Jyn olaya anlam veremez ardından babasının ölüm yıldızının içine bir açıklık koyduğunu bunun ölüm yıldızını durdurabilecek tek şey olduğunu öğrenir.

Cassian Andor’un peşinden gidip daha büyük bir isyan olduğunu öğrenir. Onlar kendilerine “asiler” demektedir. Cassian Andor ile birlikte ölüm yıldızı planlarını çalıp Prenses Leaya götürmeyi kabul eder.

Jyn ve Cassian Andor bu maceralarında yasaklanmış Jedi düzenine ve eski bir jediyle karşılaşacaktır.

Maceraları boyunca tüm hayatlarının en büyük savaşına tanıklık edecekleri ve galaksiye yön verecekleri bir savaş… İmparatorluk her zamankinden daha da güçlendi. Yeni nesil fırtına askerleri ve yürüyenleriyle kimse karşılarında duramaz.

Asilerin kazanmaktan başka şansları yok eğer kaybederlerse galaksideki bütün umut da onlarla birlikte kaybolacak.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here