Tam otuz yıl.. Dile kolay. Hala konuşuluyor, hala beğeniliyor. İzleyenleri hala etkisinde
bırakmayı başaran şaheser. Daha doğrusu şaheserler.

Kadrosunda Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Andy Garcia,Robert De Niro gibi
yıldızları barındıran Ford Coppola’nın birbirinden güzel üç evladının üçüncüsünün doğum günü yaklaşırken güzel bir haber geldi.

Küçük bir çocukken yaşadığı Sicilya köyü Corleone’dan Amerika’ya kaçan Vito Andolinni’
nin kurduğu büyük imparatorluk ve sıfırdan kurduğu Corleone ailesini anlatan bu film üçlemesi insanların büyük kısmının kalbine kazındı .Her insanın farklı bir detayını beğenebilir çünkü her detayı çok güzel. Benim en çok sevdiğim yanı ise oyuncu kalitesi ve final sahnesi.

Filmleri övmeye devam etsem filmlerden daha fazla zamanımı alır. Buna rağmen çoğu kişi gibi ben de bir yanını hiç sevmedim filmin. Uzunluğunu hiç sevmedim. Bir de benim gibi yirmi dakikalık dizi hayranı iseniz vay halinize. Size önerim, filmleri izlemeden önce en az iki saatlik bir iki film izleyin.Yoksa fazlasıyla bunalırsınız,koltuğunuzu falan kemirirsiniz. Bunu istemeyiz tabii ki bunu istemeyiz. Her saniyesinde ayrı bir detay olsa da sizi sıkabilir. Ama final sahnelerinde tüm sıkıntınızı unutup başrol Micheal Abi’mizin duygularına ortak olup en az üç saat etkisinden çıkamayacaksınız.

Eğer siz de benim gibi her gördüğünüzde yeniden etkisine giriyorsanız size güzel bir haberim var. Efsanenin üçüncü filmi yeniden gösterime giriyor!
Önceden okuduğum bir habere göre 2000’li yıllarda yeniden çekilmesi için gözümün nuru Leonardo DiCaprio ile anlaşılmıştı. Al Pacino dedemle birlikte gözümün nuru olsa da çok şükür iptal olmuş demiştim. Çünkü aynı dokunun, aynı hislerin  yeniden elde edilmesi bence çok zor. Dolduramazlar yerini, sevemem yeni birini. Şimdi tekrardan gösterime girecek olan film aralık ayında Amerika’da yeniden gösterime girecek ve daha sonra dijital platformlara yüklenecek. Ayrıca disk sürümüyle izleyiciyle buluşacak.

Coppola konuyla ilgili “Serinin sonunun bu versiyonu için yeni bir başlangıç ve bitiş yarattım. Bazı sahneleri ve müzikleri yeniden düzenledim. Yaptığım değişiklikleri düşününce benim için bu, serinin ilk iki filminden daha uygun bir sonuç oldu ve Gianaopulos’a ve Paramount’a onu tekrar yapmama izin verdikleri için teşekkürler. “açıklamasını
yaptı. Ve başka yerlerden okuduğuma göre bu film serinin son filmi olmak yerine ilk iki filmin son sözü niteliğinde olacakmış. Adı da The Godfather : Part 3 yerine The Godfather : The Death of Micheal Corleone olacakmış. Bu durum beni fazlasıyla heyecanlandırdı çünkü bu durumdan yapılan rötuşlar büyük çapta olabileceğini çıkardım. Filmin dokusu değişmeli ki final filmi halinden son söz haline gelsin. Büyük bir heyecanla bekliyorum.

Yazımın sonlarına gelirken eklemek istediğim bir şeyler var. Part 3’ün yıldızlarından Andy Garcia, Kurtlar Vadisi Pusu’da rol almış ve Necati Şaşmaz’ın hala temas halinde olduğu arkadaşlarındandır. Meryem Üzerli ve Al Pacino ile ilgili de bir film iddiası var fakat gerçekliğinden emin olmadan hakkında yazmak istemiyorum.
Hepiniz kendinize iyi bakın ve unutmayın “Ailesine zaman ayırmayan bir adam, asla gerçek adam olamaz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here