Artan vakalar , geri dönen yasaklar , negatife dönen enerjiler. O enerjiyi bir nebze de
olsa pozitife çevirmenize yardımcı olabilmek için bu yazıyı sizlerle buluşturdum. Umarım
hem filmleri hem yazımı beğenirsiniz.

[adinserter block=”1”]

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması :1955’te başlayan 20 yıllık Vietman savaşına karşı çıkan
insanların mücadelesini anlatan bu film , baktığınız açıya göre size ABD hakkında farklı fikirler
vermekte. Oscarlı Eddie Radmayne , Gordon-Levitt , Baron Cohen gibi yıldızlardan oluşan
kadrosuyla hoşunuza gideceğini düşündüğüm bu filmin yönetmeni Aaron Sorkin.

Puanım:8,5/10

Ocean’s Serisi: İzlediğim en güzel soygun filmleri galiba bu seri. Heyecanlı , eğlenceli , nadiren romantik, gayet güzel bir üçleme. Herkese şiddetle tavsiye ettiğim filmlerden. Kadrosunda Brad Pitt ,George Clooney , her ne kadar sevmesem de , Matt Damon ve güzeller güzeli Julia Roberts gibi yıldızlarla dolu bir film serisi olan Ocean’s’ın yönetmeni Steven Soderbergh.

Puanım:9/10

[adinserter block=”1”]

Sıkıysa Yakala: Leonardo reisimin gençlik filmlerinden. Genç bir dolandırıcıyı canlandıran DiCaprio , tüm ajanları
peşinden süreklediği film , sizi eğlence ve aksiyon mahrum bırakmayacaktır. Kadrosunda can ciğer Leonardo DiCaprio , Tom Hanks ve Amy Adams gibi yıldızlardan oluşan kadrosuyla beğeneceğinizi düşündüğüm bir film. Yönetmenimiz ise Steven Spielberg.

Puanım : 8,5/10

 

[adinserter block=”1”]Şeytan’ın Avukatı: Korku mu , gerilim mi , aksiyon mu , dram mı sorusu beni biraz yorsa da gayet güzel bir film. Başarılı bir avukatın açgözlüğünün sonuçlarını izlediğimiz bu filmin kadrosunda Al Pacino dedem , Keanu Reeves ve Charlize Theron gibi yıldızlar , yönetmen olarak Taylor Hackford ile çalışmışlar.

Puanım : 7,5/10

Logan Lucky : Görüp görebileceğiniz en bahtsız aile belki de Logan Ailesi ama bu sefer şeytanın bacağını kırmak istiyorlar.
Belki Oscarlık bir film değil ama izlerken eğleneceğinizi düşündüğüm bir film.Oyuncu kadrosunu Adam Driver , Channing Tatum , Daniel Craig ,Sebastian Stan gibi yıldızlarla doldurmuş bu yapıtın yönetmeni ise Steven Soderbergh.

Puanım: 7,3/10

[adinserter block=”1”]

Karanlıkla Karşı Karşıya: Bu seferki filmimiz Oscarlık. Hem de Oscarlı. Ku Klux Klan adlı oluşumun siyahilere karşı tavrını eleştiren ve yaptıkları yüzlerine sertçe vuran çok güzel bir film. Irkçılık konusuna dikkat çekmek için yapılmış en iyi filmlerdendir birisi bana göre.
Kadrosunda Adam Driver , John David Washington , Topher Grace gibi yıldızları barındıran , kesinlikle izlemeniz gereken bu filmin yönetmenliğini Spike Lee üstlenmiş.

Puanım: 10/10

İtirazım Var: Şimdi bir Türk filmiyle karşınızdayım. Biraz değişik bir imamın başında geçen değişik olayları anlatan film , izlediğim en iyi Türk filmlerinden. Kadrosunda bir sürü tanıdık yüz olan filmin başrollerde Hazal Kaya , Serkan Keskin ve Öner Erkan yer almakta. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ali Atay var.

Puanım:8/10

[adinserter block=”1”]

Mortdecai: Şapşal macera tarzı çerez bir film aslında. Önemli bir işle uğraştığımız bir hafta, telefondan izlediğim bir filmdi ama o hafta en kesintisiz izlediğim tek filmdi.Pek bir abartılacak yanı yok. Johnny Depp’in bir dolandırıcıyı canlandırdığı karakterin başına açtığı işlerden kurtulma çabasını anlatıyor.
Kadrosunda Johnny Depp Abi , filmi izleme nedenim olan Gwyneth Paltrow , ve karizma şov Paul Bettany yer almakta. Yönetmeni ise David Koepp.

Puanım:6,2/10

Beni Satan Casus: Mortdecai gibi o hafta izlediğim bir filmdi ve bunu iki seferde bitirmiştim. Mortdecai gibi şapşal macera tarzı bir film. Biraz abartı da sanki. Bir garson , haberi olmadan bir casusla çıkar ve eski sevgilisinin casus olduğunu öğrenince “Yok Artık” diyeceğimiz maceralar yaşar.Kadrosunda That’70’s Show’dan aşık olduğum Mila Kunis , Kate McKinnon yer almakta. Yönetmen koltuğunda ise Susanna Fogel oturmakta.

Puanım:6/10,

[adinserter block=”1”]

Gone Girl:Bu film , çıtır film diyebileceğim bir film değil işte. Soluksuz izlemiştim gerçekten. Karısıyla ilişkisi güzel giden bir adam , bazı nedenlerden karısıyla arası
bozuluyor. Ve aldatıyor. Ve macera başlıyor. Yani paşam , bir kadını aldattın , öfkesiyle uğraşacak da sensin. Ben Affleck , Rosamund Pike ve Neil Patrick Harris gibi
yıldızlardan oluşan filmin yönetmeni David Fincher.

Puanım:8,5/10

[adinserter block=”1”]

Soysuzlar Çetesi : Benim için gerçek bir başyapıt. Filmin güzelliğine ırkçılık nefretim eklenince fazla sevdim bu filmi. Yahudi bir kızın en kıdemli Nazi komutanlarına yaptığını anlatan bu film, kadrosunu yıldızlarla doldurmuş. Brad Pitt , Christoph Waltz , Diana Kruger, Melanie Laurent ,Daniel Brühl…
Bu efsanevi filmin yönetmeni de efsanevi bir isim Quentin Tarantino.

Puanım:10/10

Vakaların arttığı bu günlerde mesafemize  ve hijyenimize dikkat edelim. Sağlıkla kalın

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here