Yüksek cumhuriyet yıkıldı onun küllerinden ilk galaktik imparatorluk yükseldi. Galaksinin dört bir yanını işgal eden imparatorluk tüm asileri ve direnişi yok etmekte.

Bilgi

Star Wars; dokuz devam filmi, iki solo filmi ve bi’ düzine dizisi olan efsane bi’ seridir.

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Serinin hikâye açısından üçüncü ile dördüncü filmi arasında geçmektedir.

Yıldız Savaşları karakterlerinden Han Solo’nun gençlik yıllarını konu alan batı türündeki uzay filmidir.

2018 yılının en çok beğenilen solo filmidir.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 6,9 puan almıştır.

Konu

Cumhuriyetin yıkılmasının ardından galakside kaos hüküm sürmekte. Yeni galaktik imparatorluk tüm galaksiye hükmetmeyi amaçlamaktadır. Han isimli öksüz genç galakside imparatorluğun kontrolü altında olan bir gezegende diğer öksüzler gibi haydutlar tarafından hırsız olarak çalıştırılmaktaydı. Han sevgilisi Qi’ra ile bir gemi alıp gezegenden kaçmayı planlamaktadır.

Fakat bu planları başarısız olur. Qi’ra sınırda imparatorluk tarafından yakalanır Han yakalanmamak ve bir pilot olmak için imparatorluğun sınırdaki asker kayıt biriminden asker olarak kaydolur. Han’ın ailesi veya soyadı olmadığı için kayıt memuru tarafından Solo ismini alır.

Beş yıl sonra katıldığı savaşta tüm birliğini kaybeden Han Solo hain olarak cezalandırılır. Başka bir mahküm olan, türünün geriye kalan son örneği Chewbacca ile kaçıp bir haydut çetesine katılır.

Han ve Chewbacca bir sürü ters giden olaydan sonra kendilerini Lando Calrissian adındaki hileci galaktik bir kumarbazın yanında bulurlar.

Han sabacc oyununda Lando’ya yenilir ve elinde verebilecek hiçbir şeyi olmadığı için kendisinin galaksideki en iyi pilot olduğunu iddia eder ve kaybetmesi karşılığında ona bir görevde yardım etmeyi teklif eder. Han, Chewbacca ile Lando’nun gemisi Millennium Falcon ile galaksinin öbür ucundaki bir göreve atılırlar.

Bu olaylar sonucu yeni düşmanlar eski aşklar ve daha birçok olay Han Solo ve Chewbacca’yı beklemektedir.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Haftaya yeni bir Star Wars filmiyle devam edeceğiz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here