Başlat olarak bilinen film aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Film 2045 yılında Oasis adındaki sanal gerçeklik dünyasını ve bu dünyadaki gizemli bir ödül oyununu konu alıyor.

[adinserter block=”1″]

Bilgi

Başlat filmi yönetmeni Steven Spielberg riskli ve harika bir işe imza atmıştır, filmin kadrosunu ünlü oyuncular yerine az tanınan ama karakteri en etkili şekilde canlandıran genç oyunculardan oluşturmuştur.

Film 2018’in en iyi 5 filmi arasındadır, fakat hiç Oscar kazanamamıştır.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7,5 puan almıştır.

Ready Player One filmi aksiyon ve macera filmidir.

 

[adinserter block=”1″]

Konu

2020 yılının başında yaratılan oyun platformu Oasis, 2045 yılına kadar tüm dünyaya yayılmıştır. 2045 yılında her insan gününün neredeyse tamamını Oasis’te geçirmeye başlamıştır. Çünkü herkes gizli bir mirasın peşindeydi oyunun yapımcısı olan James Halliday’in mirasını. Bu miras Oasisin tüm kontrollerini kazanan kişiye veriyordur, fakat ilk ipucunu hiç kimse bulamamıştır. Ta ki bir gün genç bir oğlan oyundaki ilk ipucunu bulana kadar o kişi Wade Watts’dı.

[adinserter block=”1″]

İçine girdikleri bu dünyada istedikleri gibi yaşayan insanlar isterlerse, Batman ile Himalayalara tırmanabilir, Mısır’da piramitler üzerinde kayak yapabilir, hatta cinsiyetlerini bile değiştirebilirler. Sınırları insanların kendi hayal gücüne terkedilmiş bu oyun dünyadaki sorunlardan kısa sürede olsa uzaklaşmanın tek yoluydu.

Fiction olarak Ready Player One filmini ister tek başınıza isterseniz ailenizle birlikte izlemenizi tavsiye ederiz iyi seyirler. Film hakkındaki düşünce ve fikirlerinizi yorumlara belirtebilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

[adinserter block=”1″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here