Yerli ve Milli Moon Knight: Akıncı

0
426

Atv’nin yeni çıkardığı süper kahraman dizisi Akıncı için 3 adet tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizinin yayın tarihi şu anda tam olarak belli değil. Ancak kısa süre içinde fragmanların da yayınlanacağını düşünüyorum. Dizinin çekimlerine Temmuz’da başlanmış.

Konu

[adinserter block=”1″]

Dizinin başrolünde Fatih isimli, aşka inanmayan cesur bir genç bulunuyor. Fatih’in karşısına ise onun bu düşüncesini değiştirecek bir kız çıkıyor. Modern kahraman Akıncı’nın kökleri tabi ki de Osmanlı’ya dayanıyor ve mücadelesi de tıpkı Hakan Muhafız’da olduğu gibi İstanbul’da geçiyor. Tanıtımlarda sokakta Akıncı’nın grafitisini yapan gençleri görüyoruz. Bunların ilerde çete tarzı bir oluşum olabileceğini düşünüyorum ama sıradan gençler de çıkabilirler. Hiçbir suç cezasız kalmaz mottolu karakterin kimlere karşı ne savaşı vereceğini ise tanıtımlarda göremiyoruz.

Kostüm

[adinserter block=”1″]

Karakter, kostüm açısından pek de yaratıcı gelmedi bana. Marvel’ın Moon Knight karakterini hatırlattı. Göğsünde bulunan hilal biçimli hançeri de kullanırsa kasıtlı olarak kopyaladıklarından emin olabiliriz. Tanıtımlarda Akıncı’nın sergilediği hareketler de çizgi romanlardaki Moon Knight’ın hareketlerine benziyor ama bu hareketler bir çok aksiyon ve bilim kurgu filminde kullanılmış şeyler. Son teaserda kullandığı sisi ise biraz zayıf buldum. Mesela onu kryptonite yeşili (!) yapabilirlerdi.

[adinserter block=”1″]

Mekan 

[adinserter block=”1″]

Akıncı’nın gizli olduğunu düşündüğüm mekanı ise alıştığımızın aksine küçük ve biraz modası geçmiş görünüyordu. Hangi amaçla konulduğunu anlayamadığım kristal de savaş araç gereçlerini sergilediği alanın ortasında dikiliveriyor. İçinde motosiklet ve spor salonu bulunduğu alanlar, savaş aletlerini ürettiğini ve tamir ettiğini düşündüğüm bir mekan ile istihbarat amaçlı kullanılan bir ana mekan bulunuyor. Motoru ise mekan ve kostümlerin aksine orijinal duruyor.

[adinserter block=”1″]

[adinserter block=”1″]

Teaserlar

Şimdiye kadar 3 teaser yayınlanmış. İlk teaserda Akıncı’nın grafitisini köprünün ayağına yapan gençleri, ikinci teaserda Batman’in Batcave’ine benzer bir karargah ve Moon Knight çakması olduğunu düşündüğüm kostümü görüyoruz. Son teaser ise bol aksiyonlu ve Akıncı’nın kahramanlıkları öne çıkıyor. Müzikler de Trt 1’de yayınlanan Halka dizisini anımsattı bana. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

Şehrin farklı yerlerinde gençler tarafından yapılan grafitiler…

[adinserter block=”1″]

Aksiyon Sahneleri…

Dizinin Oyuncu Kadrosu

Başrolleri Büşra Develi ve Şükrü Özyıldız canlandıracak. Yıldıray Şahinler, Tolga Tekin, Erkan Bektaş, Sermet Yeşil, Didem İnselel, Serhat Onat, Ayça Erturan, Müge Boz, Berrin Arısoy, Berrak Kuş, Yılmaz Bayraktar, Ercü Turan, Deren Talu ve Atakan Hoşgören gibi isimler de oyuncu kadrosunda bulunuyor.

  

[adinserter block=”1″]

Yayınlanmış 3 tanıtımı da buraya bırakıyorum. Tanıtımdan gördüğüm kadarıyla yorumlamaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. Fikirlerinizi, teorilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

[adinserter block=”1″]

[adinserter block=”1″]

[adinserter block=”1″]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here