Uzun bir aradan sonra yeniden Türk dizilerini izlmeye başladım Menajerimi Ara dizisi ile. Şimdi de Maraşlı’yı keşfettim. Cidden hiç düşündüğüm gibi çıkmadı ve kendini 2 bölüm üst üste izletti. Poyraz Karayel’in senaristinin yazdığı bu diziye gelin daha yakından bakalım.

[adinserter block=”1”]

MARAŞLI DİZİSİNİN KONUSU NE?

Maraşlı lakaplı eski özel kuvvetler askeri Celal Kün, kızı Zeliş ile beraber yaşamaktadır. Zeliş kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan bir saldırıda yaralanıp konuşamaz hale gelmiştir ve Celal de hayatını kitap satarak geçirmektedir. Mahur ise zengin bir ailenin fotoğrafçılıkla ilgilenen kızıdır. Bir gün eski bir fabrikada çekim yapmak için gittiği mahallede Celal’in dükkanına girer ve eski fabrikanın yerini sorar. Celal’in köpeği de Mahur’un peşinden fabrikaya gider ve dizinin ana konusunu oluşturan olay örgüsü başlar.

[adinserter block=”1”]

Fabrikaya giden Mahur, burada görmemesi gereken şeyleri görür ve bu tehlikeli insanların hedefi olurken Maraşlı onu bu tehlikeden kurtarır. Daha sonra bu insanlar Mahur’u tehtit etmeye devam edince, Mahur’un babası Aziz, kızının hayatını kurtarmış olan Maraşlı’yı kızını koruması için işe alır.

[adinserter block=”1”]

Maraşlı’nın geçmişi ise söyledikleri aksine çok daha karmaşıktır ancak ezberlenmiş bir senaryoyu ve karakteri oynamaktadır aslında. İşte senaristin gücü de burada devreye giriyor. Olayların perde arkası aslında çok daha karmaşık ilişkilerden oluşmaktadır.

GENEL OLARAK BAKARSAK…

Dizi, Tv’lerde yayınlanan bir çok Türk dizisinden gerçekten daha kaliteli. Afiş ve tipler klişe duruyor, izlerken de başta bu ne ya diyebileceğiniz bir çok an olacaktır ancak devam edin çünkü hepsinin bir sebebe dayandığını göreceksiniz. Uzun uzun bakışmalara pek yer verilmemiş ve bölüm uzunluğu 2 saat olarak düzenlenmiş. Bana konusu itibariyle yabancı dizileri ve filmleri anımsattı. Atmosferi de Trt 1’de tek sezon olarak yayınlanmış olan Halka’ya benzettim. Sürükleyiciliği fena değil ama 40 dakikalık dizilere alışmış bünyeler için bazı sahnelerde sıkılma yapabilir ama bir çok sahnenin altı dolu, o yüzden tavsiyem sakin sakin part part tüm bölümleri izlemeniz.

MARAŞLI YENİ BÖLÜM NE ZAMAN?

11 Ocak’da başlayan dizi, her pazartesi saat 20.00’da Atv kanalında ekranlara geliyor. Bölümleri Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Sizin için buraya birinci bölümün linkini ekliyorum.

İyi seyirler…

[adinserter block=”1”]

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here