Marvel Stüdyolarının 4. fazı için başlangıç niteliği taşıyan Wandavision dizisi git gide finale yaklaşıyor. Bu hafta 7.bölümü yayınlanan dizide bazı sorular yanıtlanırken bazı sorular hala yanıtlanmadı. Bu hafta bendeniz Tuzluk olarak sizlere teorilerimi, düşüncelerimi ve 7.bölümde olanları aktaracağım.

NELER OLUYOR ÖYLE?

DİKKAT SPOILER SPOILER SPOILER!!!

 

Bu hafta[adinserter block=”1”]

ki incelememde durum üzerinden değil de karakter üzerinden gideceğim. O zaman Wandavision 7.bölüm incelemesi gelsin!!!!!

TYLER

Bu bölüm Tyler’ı yaklaşık 1 dk kadar gördük. Açıkcası onun pislik suratını görmemek beni mutlu etsede onun hakkında şüphelerimi gideremediğimden beni çok az üzdü. Ancak suratını göremesekte Tyler’ın Visionın teknolojisini istediğini ve Wandayı öldürmek istediğini bir kez daha gördük. Bu sayede Tyler’ın amacı az çok belli oldu. Visionun silah olarak kullanılmak istemediğini söylediği halde onu silah olarak kullanmaya çalışması onun ne kadar alçak biri olduğunu bizlere tekrardan gösteriyor.

DARCY

Bu bölümde Darcy’i hex’in içerisinde gördük. Açıkcası yayınlanan posterde böyle bir şeyin gerçekleşeceği aşikardı. Her zamanki gibi cool havasını barındıran Darcy Visionun onu uyandırması ile Vision ile bir ikili olarak sirkten kaçtılar. Bunun yanında kendisine gıcıklık yapan adama yumruk atması çok iyiydi. Darcy bu bölüm Vision’a yardım ederek onun geçmişi hakkında ona bildiklerini anlattı. Bunu anlatırken gerçekten iyi duygularla anlattı. Wandanın onu sevdiğini ve aşklarının gerçek olduğunu söyleyerek Vision’nun doğru tarafta ilerlemesine katkıda bulundu.

 

[adinserter block=”1”]

VISION

Vision bu bölüm bir arayışın içinde felsefik bir kafada gördük. Olanları anlamaya ve onlara anlamlar vermeye çalışan kafası karışmış Vision Wandavision dizisinin bu haftaki bölümünde bir nevi izleyicilerin yerine geçerek geçmişini ve bugününü sorguladı. Darcy ile sirkten kaçan Vision, wandayı bulup adeta onu sorgulayarak bilmediği daha doğrusu Darcy’in ona anlattıklarından sonra aklında kalan soru işaretlerini cevaplandırmayı deneyecek ve bir takım bilmediğimiz şeyleri bize gösterecekti. Ancak Wandavison dizisi yönetmeni Matt Shackman sağolsun (Adını doğru yazamamış olabilirim) buna izin veremeyerek bir sonraki bölüme bıraktı. E bizde napalım bekleyeceğiz öyleyse 🙁

[adinserter block=”1”]

MONİCA

Ve evet bu bölümün en en en iyi kısımlarından birinde Monica vardı. Monica bu bölüm güçlerini kazandı. Çizgi Romanlardan da bildiğimiz gibi kendisi belli güçleri olan bir New Avengers üyesiydi. Bu bölümle beraber onu güçleriyle beraber gördük. Wandaya yardım ederek onun bir kötü kahraman olmadığını söyledi ve böylece benim kalbimi kazanmış oldu <3 After Credit sahnesi ile bizi daha da çok şaşırtan Monica inşallah bir sonraki bölümde gücünü daha çok gösterir.

WANDA VE AGNES(AGATHA)

Bu bölüm kafası karışmış bir Wanda ve Sinsilik ötesi bir Agnes gördük. Agnes bu bölüm Agatha Harkness olduğunu ayan beyan ilan etti. Açıkcası böyle bir şey beklemiyordum. O yüzden bana biraz garip geldi. Agnesin numara yaptığını anlamıştım ancak direk itiraf etmesinde bir iş olduğunu düşünüyorum. Bazı kişiler agnesin Wandanın gerçekliğine çökmeye çalıştığını düşünüyor ancak ben agnesin baştan beri Wandayı kullandığı görüşünü savunuyorum.

 

Sizin bu bölüm hakkundaki düşünceleriniz neler?

Yorumlarda bizlerle paylaşın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here