Marvel Stüdyolarının en yeni işi wandavision tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 6.bölümü yayınlanan dizi hız kesmeden devam ediyor!!!

AY BİRİ BENİ TUTSUN BAYILICAM!!!

Bu haftaki yazımda bendeniz Tuzluk sizlere bu bölümle alakalı yorumlarımı, teorilerimi ve en önemlisi spoilerleri aktaracağım. Hazırsanız sıkı durun başlıyoruz!!!

!!!DİKKAT DİKKAT SPOİLER ALARMI!!!

[adinserter block=”1”]

GERÇEKTEN PIETRO MU

Wandavision bu bölüm teması 90lar ve erken 2000ler karışımı bir şeydi. Bölüm 90lardan bir dizinin benzer bir jeneriğiyle başladı ve bu jenerikte diğerlerine ek olarak Agnes ve Pietroyu da gördük. Ben jeneriği ilk gördüğümde açıkçası bir işkillendim. Bu bana açıkçası biraz garip geldi. Çünkü Wanda diğer bölümlerde böyle bir şey yapmamıştı…

[adinserter block=”1”]

PIETRO MEPHISTO MU YOKSA ?

İnternette okuduğum ve takip ettiğim bazı yerlerde pietronun mephisto olduğunu söyleyen çok fazla insan vardı. Ancak bunun yanında Mephisto’nun wandavision dizisine hiç gelmeyeceği söylentileri ortalarda dolanıyordu. Açıkçası wandavision dizisinde Mephisto olmazsa ben gerçekten yıkılırım bu benim için kaçınılmaz olur. Benim görüşüme gelecek olursak bence Pietro ya Mephisto ya da mephistoya çalışıyor. Bunun yanında bir başka düşüncemde Tyler’a çalıştığı…

PEKİ BU TEORİLERİ NEYE DAYANARAK ÜRETTİM?

Görüldüğü üzere Wanda Pietro’nun anlattığı hiç bir anıyı hatırlayamadı. Bunun yanında ona sorduğu tüm sorulardan Pietro saçma cevaplar vererek kaçtı. Bence wanda Pietro’nun yüzünün neden değiştiğinide bir türlü anlayamadı…

[adinserter block=”1”]

TYLER PİSLİĞİ!

Wandavision dizisinin bu bölümününde de Tyler her zamanki gibi pislik olmaya devam etti. Önce bizim muhteşem üçlümüzü(Monica,Jimmy ve Dracy) attırdı. Daha sonrada wandayı öldürmek istediğini söyledi. Ve bu adam beni git gide uyuz etmeye başladı. Hislerimin karşılığı olarak ona muhteşem bir laf sokan Darcy’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum buradan 🙂

MUHTEŞEM ÜÇLÜ(GOLDEN TRİO)

Tyler’ın saçma haraketlerinden sonra bizim üçlümüz onun bir haltlar çevirdiğini anladı ve ajanları atlatarak saklandılar. Bu sayede bir plan oluşturup wandayı kurtararak olanı anlayacaklardı.

DARCY VE BULDUKLARI!!!

Üçlümüz kaçtıktan sonra merkezde bir yere saklandılar. Bu saklandıkları yerde Darcy SWORD’U hackleyerek bir kaç bilgi elde etti. Bunlardan ilki Monica’nın hücrelerinin yeniden yazıldığıydı. Bu durum sayesinde Monica’nın bir süper kahraman olacağının belirtilerini hissettik. Bunun dışında Darcy Tyler’ın Vision’u takip ettiğini öğrendik.

TYLER NEYİN PEŞİNDESİN SEN ?

Tyler’ın buradanda anlayabileceğimiz gibi Vision’nun peşinde olduğunu anladık peki ama neden Vision’un neden peşinde? Neden wandayı öldürmek istiyor? Yoksa Tyler Ultron mu?

Bence Tyler Ultron. Bunu şöyle açıklayayım;

-Wanda Ultron’a çok zarar verdi ve Ultron Wandadan nefret ediyor.

-Pietro’nun nasıl öldüğünü ve Vision’un nasıl öldüğünü biliyor

-Wandavision dizisinin Google da çıkan oyuncular listesinde adıda bulunuyor

-Ayrıca çizgi romanda Ultronun insan bedeninde bir formuda vardı hatırlarsanız

Ee o zaman bu teroi yeterinde mantıklı değil mi?

[adinserter block=”1”]

GARİP REKLAM

Wandavision dizisinde her bölüm garip reklamlar yayınlanıyor. Fakat bu bölüm yayınlanan reklam daha bir garipti sanki. Bu köpekbalıklı ve aç çocuklu reklamda benim fikrimce Wanda çocuk ve köpekbalığıda Mephisto.

Çünkü burada köpek balığı çocuğa bir yoğurt veriyor(bu vision) ve çocuk onu açmaya çalışırken çocuk ölüyor. Köpek balığıda çocuğu yiyip doymuş oluyor. Bu da bize Mephistonun amacını alttan alttan bize anlatıyor.

[adinserter block=”1”]

AGNESIN AYILMASI

Bir şeylerden işkillenen Vision geçen bölüm normu uyandırdığı gibi bu bölümde Agnesi uyandırdığı. Agnesin ona söyledikleri her ne kadar mağdur gibi gözükse de bence Agnes orada numara yaptı.

Farkettiyseniz Agnes çocuklar doğduğundan beri Vision’u uyandırmaya çalışıyor. Çünkü Vision bir an önce uyansın ve Mephisto çocukları alsın istiyor. Ama bunun yanında Tyler’a çalışma olaslığıda bulunuyor.

DONMUŞ İNSANLAR!!!

Wandanvision da bu bölüm Agnesle konuşmadan önce Vision etrafta donmuş kaskatı sanki bir heykele benzeyen insanlar gördü. Bu insanlar Wandanın zihin kontrolü altında olan ve acı çeken insanlardı. Vision bir yandan ne olduğunu anlamaya çalıştı bir yandan da onları nasıl kurtaracapğını düşünmeye başladı.

 

VISION’UN KAÇIŞI VE DARCY’IN GERÇEKLİĞE DAHİL OLUŞU

Sonunda Vision dışarı çıkmaya çalıştı ve bunu başardı. Ancak gerçeklik onu geri çekmeye başladı bu yüzdende çok acı çekti. Bunu gören Darcy olduğu yerden çıkarak onu kurtarmaya çalıştı ancak pislik Tyler onu kelepçeletti. Visiona bir şeyler olduğunu anlayan küçük Billy hemen annesine koştu ve sonuç olarak Hexi büyüttü.

Hexin büyümesi ile Darcy içeri girdi. Çünkü pislik Tyler tarafından kelepçelenmişti. Bütün bu olaylarla beraber Wandavision heyecanlı bir şekilde bitti.

Benim bu bölüm ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Sizin bu bölüm hakkında fikirleriniz neler? Yorumlarda bizimle paylaşın. Wandavision un bir sonraki bölümüne kadar hoşçakalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here