Jason Momoa’nın baş rolünde yer aldığı See dizisi Apple Tv+ da yayımlanmaktadır. Çokta uzak olmayan bir gelecekte herkesin kör olduğu ve görmenin bir masal olarak kaldığı bir zamanda görebilen ikiz çocuklar doğar.

Bilgi

2019 yılında ilk sezonu yayımlanan dizi ülkemizde yayımlanmamasına rağmen korsan siteler üzerinden çokça rağbet gördü.

Dizinin başrolünü Game of Thrones’ta canlandırdığı Kahl Drogo karakteri ile dikkatleri çeken Jason Momoa üstleniyor.

Film İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 7,6 puan almıştır.

Konu

See, günümüzden uzak bir gelecekte geçiyor. Dizide, görme yetisini yitiren insanlığın, hayatta kalmak için yeni yollar aramasını konu ediniyor. Görme yetisinin sadece eski efsanelerde kaldığı gelecekte gördüğünü iddia eden kişilere cadı denilip cadı bulanlar tarafından avlanıyor.

Köylere ayrılmış toplumlarda köyünün yöneticisi olan Baba Voss’un hayatı kış ayında köyüne gelen hamile bir kadınla değişiyor. Kadına aşık olan Baba Voss kadının çocuklarını kendi çocukları olarak kabul eder ve doğuma kadar eşine ve köyüne sahip çıkar.

Ta ki çocuklar doğduğu zaman doğum esnasında kadın sakladığı sırrı köyün falcısına söyler. Çocukların gerçek babasının görebilen tek kişi olan Jerlamarel olduğu gerçeğini.

Köyleri yok olan kabile başka bir vadiye göç etmek zorunda kalır. Ama köylerini yok eden askerler peşlerinden onları takip etmektedir.

Çocukların babası Jerlamarel onları bulur ve Baba Voss’a kitap verir on iki yaz sonra bu kitapları çocuklara vermesini ve kendisini yani gerçek babalarını bulmaları gerektiğinin söyler.

See dizisinin ilk sezonu beni yeterince tatmin etti ama eğer kan görmekten korkan ve vahşilik sevmeyen insanlardansanız bu dizi sizi biraz rahatsız edebilir.

See dizisinin ilk sezonu için benim puanım: 7,3

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here