Çelik adam, karısı ve çocukları ile yeni bir hayata başlıyor. Ama ardından gelen savaş Superman’i yeni hayatında da takip etmekte.

Bilgi

Dc dizi evreninin yeni dizisi olan Superman & Lois çıktığı günden beri rekor kırmaya devam ediyor.

2021 yılında yayınlanan diziden her hafta yeni bölüm gelmeye devam ediyor.

Dizinin daha iki bölümü yayımlanmasına rağmen ikinci sezon onayını almıştır.

Dizi İMDB (uluslararası film veri tabanı) tarafından 8.1 puan almıştır.

Konu

Dizi bizi Superman’in hayatının tam merkezine taşıyor, aslında hem Superman’in hem de Clark Kent’in hayatına. İkisi birbirinden farklı iki oğlu olan Superman hem çocuklarıyla ilgilenmek hem de dünyayı yeni düşmanlarından korumakla meşguldür.

Sarışın, sosyal ve atletik oğlu Jonathan Metropolis lisesinde popüler ve sevilen bir çocuktur. Diğer oğlu Jordan ise tam tersine soluk tenli, siyah, kıvırcık saçlı ve içine kapanık bir çocuktur. Psikolojik sıkıntıları olduğu düşünüldüğü için çocukluğundan beri ilaç kullanmaktadır.

Superman çocuklarının da kendisi gibi güçleri olup olmadığını bilmediği için onlara kendisinin aslında superman olduğunu söylemez ve buda zamanla büyük sorunlara yol açar. Dizi sadece aksiyona boğulmamış aslında bize Superman’in hayatını yaşatıyor kişisel sorunlarını ailesini kayıplarını.

Dizi ilk bölümüyle bizi superman’in ilk kahramanlık zamanlarını hatırlatıyor ilk kostümünü ve acemilik dönemlerini. Dizi izlemeye başladığınız anda kendini size sevdiriyor. Ayrıca neredeyse Superman’i öldürebilecek kadar güçlü bir ana düşman bizi bekliyor.

Dizinin devamında Superman’in annesi ölüyor ve bu Clark’ı çok etkiliyor. Ailesine daha çok yönelmeye ve daha az Superman olmaya karar veriyor. Çocuklarının her hangi bir güce sahip olup olmadıklarını öğrenmeye çalışan Clark ve Lois Smalvillie’de büyük bir komplonun içinde olduklarını anlamaya başlıyorlar.

Diziyi daha fazla anlatmama gerek yok gidin hemen izleyin superman’in oğullarını eğitmesi ve güçlerini öğretmesini izlemek çok keyif verici. Superman’in kendinin farklı boyutlardaki hali ile başının derde girecek olmasıda çok güzel. Dizi kesinlikle görsel efekt olarak çok güzel Superman’ın yeni kostümlerini görmemiz de güzel olmuş. Yeni bölümler çıktıkça bilgi vermeye devam edeceğim

iyi seyirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here