Geliyor bir senelik Netflix hasretimiz Ragnarok. Odin yer yüzüne iniyor, mjölnirler yapılıyor, Edda karışıyor, devler çıldırıyor…

6 bölümlük mini dizi olarak 2020 yılında başlayan Norveç yapımı dizi, 27 Mayıs tarihinde yeni sezonuyla geri dönüyor. İskandinav mitolojisi ve bilim kurgu, fantastik severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi olan Ragnarok’da, sosyal medyadan da tanıdığımız Sivaslı Herman Tommeraas da oynuyor.

NETFLIX RAGNAROK DİZİSİNİN YENİ SEZONUNDAN İLK FRAGMANI YAYINLADI.

” Bütün bir kasabayı ve hatta belki de ülkeyi hakimiyeti altına alan kadim ve son derece güçlü bir düşmanla karşı karşıya olduğunu yeni öğrenmiş 17 yaşında bir lise öğrencisi olsaydınız ne yapardınız? Magne, aradığı cevapları ve müttefikleri acaba çok geç olmadan bulabilecek mi? ”

FRAGMAN

İşte Türkçe alt yazılı fragman.

Bu da ilk sezon fragmanı, hala izlemediyseniz kaçırmayın.

KONUSU

Dizi, günümüz Norveç’inde, iklimsel sorunların bulunduğu Edda kasabasına geçiyor. Özel gücünün farkına varanlar ve çoktan bu gücü çıkarları için kullanan kötü Devler arasındaki ilişkiyi anlatan dizinin hikayesi Norse mitojolisine dayanıyor.

RAGNAROK ELEŞTİRİ

Diziye geçen sene ilk kapanma zamanlarında başlamıştım ve 6 bölüm aşırı iyi gelmişti. Hikayenin çoğunun Norveç’in dağlarında tepelerinde geçiyor olması da bunalan ben gibi bünyelere çok iyi gelmişti ki çoğumuz deli gibi ikinci sezon için Netflix’e mesajlar yağdırmıştık.

Ragnarok hikayesini bir çoğumuz biliyoruzdur diğer dizilerden olsun Marvel’dan olsun. Bu şekilde günümüzün sorunlarına uyarlanmış halini ise ilk defa izledik ve açıkçası enteresan da oldu. Dizi bir çok konuda farkındalık oluşturuyor ancak bunu bastıra bastıra yapmak yerine anlatarak işliyor, bu da onu diğer Netflix dizilerinden ayıran kısım. Herkese bu yüzden tavsiyem, oturun izleyin.

İzlerken tek kafamı karıştıran nokta Thor – Magne olayı oldu. Bunun dışında Loki’yi çok iyi yansıtmışlar, enfesti. Devlerin marifetlerini pek göremedik ama itibarları yürüyor. Bakalım bu sezona kısmet artık. Umarım doyurucu, görsel şöleni bol, mantık hataları ve boş duyar olmayan bir sezon daha izleriz. Ayrıca dizide Sivaslı Herman’ı görecek olmak da gurur verici.

Sizin de severek izleyeceğinizi düşünüyorum.

Benim için bu dizi 7/10 ‘dur.

Imdb için 7.5

Tomatometre ise %67 diyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here