Komadan çıkıyorsunuz, daha kendinize gelememişsiniz bile ve etrafınızda kimseyi göremiyorsunuz. Çünkü dünya zombi kıyametini yaşıyordur. Bir an önce ailenize ulaşmaya çabalıyorsunuz ancak tüm hatlar kopuk. The Walking Dead’in hikayesi de tam olarak burada başlıyor.

[adinserter block=”1”]

Bu yazıda spoiler yoktur!

Rick Grimes, komadan uyanır uyanmaz daha olan bitenin farkına varmadan ailesini bulmaya çalışır. Eve gider, kimse evde yoktur. Silah stoklayıp hayatta kalanlara ulaşmak üzere Atlanta’ya doğru yola çıkar.

Bir ekip de şehirde toplanmış, hayatta kalma mücadelesi veriyordur. Rick Grimes da önce bu ekipe dahil olur daha sonra da diğer hayatta kalanlarla buluşur ve döngü böyle devam eder.

[adinserter block=”1”]

Her Sezon Farklı Bir Karargah

  

[adinserter block=”1”]

Neredeyse her sezon farklı bir yerde, hayatta kalan insanları toplaya toplaya göçebe hayatı süren ekip, farklı şehirlerde güvenli alanlar oluşturmaya çalışır. Salgını durdurmak için öncelikle yollar ararlar ama bir süre sonra pes edip bu durumu kabullenmeye başlarlar. Bu durumu öyle işliyorlar ki o çaresizliği izlerken yaşıyorsunuz.

Ekip, gittikleri her yerde bir takım sorunlarla karşılaşır. Olur olmadık yerlerden bir anda fırlayan zombiler ve zombilerden beter karaktersiz insanlar, yamyama ve yağmaya başlayanlar diye uzuyor bu liste. Bu yola girecek olursanız diye size bir tavsiye vereyim. Ekip arkadaşlarınızı iyi seçin.

[adinserter block=”1”]

İçimizdeki Zombiler

[adinserter block=”1”]

Zaman geçtikçe zombileri çözmeye ve bu savaşta üstünlük elde etmeye başlayan ekip, koca zombi sürülerini bile yönlendirir. Ta ki karşılarına Negan çıkana kadarNegan ve Lucille, tüm düzeni alt üst eder. Daha öncesinde Vali dediğimiz bir karakter de buna kalkışmıştı ancak tam olarak başaramamıştı. Son olarak ise Alpha ve aylakları başımızın derdi oldu.

İzlenir mi?

Kimler gelip geçti koca The Walking Dead’de… Çok sevdiklerimiz karakterlerine doyamadan erkenden gitti. Dizi kimi zaman temposunu çok düşürdü, kimi zamansa kapı gıcırtısından ürkecek kıvama getirdi bizi. Ancak hep çizgisini korudu ve saçma yerlere kaymadan koca 10 sezonu izlettirdi.

[adinserter block=”1”]

Atmosfer, mekanlar ve müzikler sizi içine öyle bir alıyor ki sezonların nasıl gelip geçtiğini fark edemiyorsunuz. O mücadeleyi ekiple beraber siz de veriyorsunuz. Dizinin tek kötü etkisi de bu. Benim gibi fazla yükleme yapıp bir anda 8 sezon bitirirseniz bir iki hafta etkisinden çıkamayabilirsiniz. Çok farklı bir kafası var anlayacağınız. Cesareti olan denesin görsün.

Benim diziye puanım 9/10.

IMDB puanı 8.2.

Google izleyicilerinin de %94’ü diziyi beğenmiş.

Kıyamet sonrası kurgu severleri için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir dizi. The Walking Dead’i yatırım amaçlı da izleyebilir, bir çok hayatta kalma tekniğini buradan sonuçlarıyla beraber öğrenebilirsiniz. Umarım hiç kullanmak zorunda kalmayız.

Birinci sezon ilk bölüm fragmanını da buraya bırakıyorum. İyi seyirler…

[adinserter block=”1”]

[adinserter block=”1”]

 

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here