TATİLLERDE İZLENECEK ÇEREZLİK DİZİLER

Boş zamanlarınızda veya karantinada izleyebileceğiniz ufak bir dizi listesi hazırladık. Toplam 25-30 bölümü aşmayan dizilerden oluşan listemizde beğeneceğiniz bir dizi bulmanız ümidiyle. 🙂

NETFLİX DİZİ TAVSİYELERİ: ÇOK SEVİLEN 20 DİZİ |

 

THE OA (IMDB 7,8)

Gizemlerin Kızı: "The OA" | NouvArt

The OA macerası, görme engelli evlatlık bir kızın evlat edinilme süreci ve sonrasında bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Babasının onu Rusya’da ki, düşmanlardan korumak için onu başka ülkeye göndermesi ve bir gün buluşacaklarını söylermesi üzerine babasını aramaya başlayan Prairie Johnson, bir yeraltı tren istasyonunda keman çalarken bir adamla tanışır. Bu doktor ona hayatını tamamen değiştirecek şeyler vadedince Prairie onunla gitmeye ikna olur. Prairie’nin hayatı çok farklı yönlerde değişecektir. Kendini geliştirip zihinsel bir yolculuğa çıkar. Prairie ve arkadaşları hastalıklardan kurtulma rutini üzerinde çalışmaya başlar. Boyut değiştirip ordan uzaklaşmak ise asıl amaçlarıdır. Tabi tüm bunlar olurken cam bir fanusta esir tutulduklarını da unutmamak gerek. Hızlıca bitireceğiniz, yeni sezonu neden gelmiyor diyeceğiniz bir dizi.

%3 (IMDB 7,4)

Netflix'den Brezilya Yapımı Yeni Bir Dizi: %3-FilmLoverss

Dünya açlık ve kuraklıkla mücadele ediyor. Bunun doğal bir sonucu olarak seçilmişlerin yaşadığı ‘açıklar’ ve yeterlilik gösteremeyenlerin kaldığı ‘kara’ olarak yaşam alanları ikiye ayrılmış durumda. Açıklar teknolojinin zirvesinde her türlü olanağa sahip yiyecek ve su sorunu olmayan bir yerken, karada insanlar açlık ve sefaletin için can çekişmekte. Her yıl 20 yaşına gelen gençlerden sadece %3 ü açıklara gitmeye hak kazanıyor ve ailesini sevdiklerini hatta çocuklarını geride bırakıyor. Tabi her düzende olduğu gibi burda da karşıt görüşler ve düzene karşı çıkanlar olacaktır. Sürprizler bizi bekliyor. 2 sezondan oluşan dizi karantinada keyifli bir atıştırmalık.

MARCO POLO (IMDB 8.0)

 

Marco daha doğmadan babası ipek yolunda ticaret kaynaklarını güçlendirip adını duyurmak için bir geziye çıkar. Marco bu sırada büyümüş annesini kaybetmiş kendi başına hayata tutunmaya çalışmaktadır. Ta ki bir gün babası çıkıp gelene kadar. Annesi Marco’ya babasını öyle bir anlatmıştır ki babasının yeni seferine o da gitmek ister. Babası tehlikelerden dolayı istemeyince gizlice gemiye biner ve Marco Polo macerası başlamış olur. Marco Polo Moğol imparatorunun elinde esir kaldıktan sonrasını, Moğolların Çin’le olan savaşlarını, bir Venedikli’nin Moğol imparatorluğunun kaderinde nasıl rol oynadığını izliyoruz. Tarihin tozlu sayfalarında gezmeyi ve aksiyon arayanları cezbedecek bir solukta on bölüm bitirilecek bir dizi. 2 sezon ve 20 bölümden oluşuyor. Karantinada çerez gibi gider. 🙂

RAGNAROK (IMDB 7.5)

Ragnarok / Dizi + Bonus – Bir Hayalperestin Eskiz Defteri

İskandinav mitolojisinde tanrılar ve devler arasındaki savaşı konu alan Ragnarok, Magne isimli bir gencin aslında devlerinde yaşadığı küçük bir kasabaya yerleşmesiyle başlıyor. Magne daha kasabaya gelir gelmez yaşlı birine yardım ediyor ve kasabanın yerlilerinden bir kadın Magne’nin aslında içinde bulunan gücü ortaya çıkarmasına yardım ediyor. Kasabada şüpheli buzul erimeleri ve şüpheli ölümler olunca Magne yavaş yavaş olayları çözmeye başlıyor. Birinci sezonu sadece 6 bölümden oluşuyor. İkinci sezonu ise çok yakında netflixte yayınlanacak.

 

QUEEN’S GAMBİT (IMDB 8,7)

Netflix'in En Kaliteli İşlerinden Biri Olan The Queen's Gambit'in İncelemesi - Ekşi Şeyler

Yetim kalan bir kızın, yetimhanenin bodrum katında temizlik personelinden satranç öğrenmesinden dünya şampiyonluğuna giden bir öykü. Walter Tevis’in 1983 de yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlanan dizi 2020 yılında yayınlandı. Beth Harmon kaldığı yetimhanede bağımlılık yapacak ilaçları kontrollü kullanmaya başlıyor. Sonrasında yetimhane bu ilaçları vermeyi kesiyor ancak Beth ulaşmanın bir yolunu buluyor. Bu ilaçları kullanarak geceleri odasının tavanında hayallerinde satranç oynamaya başlıyor ve yeni yöntemleri bu şekilde hafızasında pekiştiriyor. Günün birinde evlat ediniliyor. Orda da ilaçları kullanmayı bırakmıyor. Çeşitli psikolojik sorunları olan Beth’in zaman içinde ufku genişliyor ve tek amacı Sovyet Rusya’nın birincisini yenip dünya şampiyonu olmak. Kısacık bu mini dizide Elizabeth Harmon’ın zorlu hayatına, satranç aşkına ve bir dahinin kişisel problemlerine şahit olacaksınız.

CURSED (IMDB 5,8)

Netflix Cursed Dizisi Hakkında Bilgiler, İzleyici Yorumları ve Oyuncu Kadrosu

Nimue büyürken asla farkına varamadığı, bu yüzden babası tarafından istenmeyen evlat konumuna düştüğü güçlerini kutsal bir kılıç sayesinde fark eder. Halkını katledilmekten kurtarmak için bu kılıçla savaşmaya karar verir. IMDB puanı düşük olsa da benim zevkle izlediğim bir dizi olduğu için listeye eklemek istedim. Dizi ayrıca başka dizi ve filmlerden  bildiğimiz Merlin’e de dayanıyor. Yeni sezonda Nimue’nin seçimlerini de göreceğimizi umuyorum.

MASUM (IMDB 8,5)

Türkiye’nin ilk internet dizisi olma özelliğini elinde bulunuyor. Ayrıca Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer gibi ünlü oyuncuların başarılı oyunculuklarını da izleme fırsatı veriyor. Dizi ilk olarak blutv de yayınlansa da şu an netflixte de bulmanız mümkün. Psikolojik sorunları olan Tarık’ın karısının şüpheli araba kazasından sonra başkomiser Selahattin, Yusuf komiseri olayı araştırmak üzere Tarık ve ailesinin yaşadığı kasabaya yollar. Bu seyahat hem Tarık’ın hem Cevdet’in hemde Taner’in hayatını büyük ölçüde değiştirecektir. Cinayet mi yoksa kaza mı? Bütün karakterlerin hayatlarının aslında birbirine ne kadar bağlı olduğunu sonradan görsekte olaylar hiç beklemediğimiz ve tahmin edemediğimiz şekilde gerçekleşecek. Şaşırarak izleyeceğiniz ve aslında evet gerçek hayatta yaşanması ne kadar da olası diyebileceğimiz 8 dolu bölümden oluşan bir dizi. Keyifli seyirler.

Zorlu da olsa bu karantina günlerini hep birlikte atlatacağımıza eminim. Bol bol dizi film izleyip yine burada sizlerle paylaşıyor olacağız. Karantinada sıkıldıkça buraya bekleriz. İyi seyirler.

https://fiction.teknodonanim.org/?p=813&preview=true

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here