[adinserter block=”1″]

Bugün sizlere bir sit-com önerisi getirdim. Fazla büyük bir izleyici kitlesine sahip olmasa da çok güzel ve komik bir dizi.
Tabii ki bunlar benim fikrim ama umarım siz de beğenirsiniz diziyi.Eğer izleyecek dizi arıyorsanız ve komik bir diz arıyorsanız
The Ranch tam size göre.Karakterlerinden ve dizinin olayından bahsettiğim bu yazımda umarım eğlenirsiniz

[adinserter block=”1″]

KARAKTERLER

Jameson “Rooster” Bennett : Bu sima dizinin çoğu gibi That’70’s Show ekibinden biri : Steven Hyde. Dizinin alt yazısında isminin Horoz olarak yazıldığını görebilirsiniz çünkü rooster kelimesinin Türkçe karşılığı horozdur. Dizinin en havalı karakteridir kendileri. Babası Beau  ile İron River Çiftliği’nde çiftçilik yapan Rooster , biraz serseri ve çapkındır. Esprileri ve anlık tepkileri onu ön plana çıkarmakta.

Colt Bennett : İşte karşınızda That’70’ Show’dan Micheal Kelso. Colt ‘un Türkçe’si tay olduğu halde çevirmemişler ama siz bilin bunun
üzerine bolca espri yapılmakta. Bu karakterini Ashton Kutcher canlandırmaktadır. Amerikan futbolu konusunda yetenekli olan Colt, takım takım gezip tüm fırsatları alkol ve kızlarla ezmiştir.Koca bir enkaz aslında.15 seneye yakın bir süre İron River’dan uzakta yaşayan Colt, babası Beau ile sürekli bir kavga halindedir. Beau’nun nasıl bir karakter olduğunu anladığınız zaman ikisine de hak verecekseniz aslında. Başarısız geçen futbol kariyerinin ardından geri dönen Colt, çok temiz yürekli birisidir aslında.

[adinserter block=”1″]

Beau Bennett : Eyaletin en iyi çiftçisi! Eyaletteki diğer çiftçileri görmedim ama dizide öyle olduğu iddia ediliyor. İyi bir çiftçidir kendisi. Karakteri canlandıran Sam Elliott ,Cezmi Baskın’a (Osman Ağa)  çok benzemektedir. Dizinin asık suratlı paşası Beau, her ne kadar çiftçilikte iyiyse iletişimde de bir o kadar kötüdür. BU kötü iletişim kavgayı,kavga da Colt ‘un kaçmasını sağladı. Colt asi, Beau asi . Dizinin sonlarına doğru daha yumuşak başlı bir çiftçi olacak ama. Ve Beau Amca’ ya bir sorum var. Çiftçisin diye çocuklarına hayvan ismi koymak zorunda mıydın?

Abby Phillips: Dizinin bu güzel öğretmenini Elisha Cuthbert canlandırmakta. Colt Abim’ in lise aşkı olan Abby, Colt ile aşk yaşadıkları okulda öğretmenlik yapmakta. Yer yer sinir bozucu olsa da sevimli bir ablamızdır.

[adinserter block=”1″]

Maggie Bennett : Debra Winger ‘ın canlandırdığı Maggie, Bennett ailesinin annesidir. Beau ile evli oldukları halde karavanda yaşaması, ilişkilerinin koca bir belirsizlikten ibaret olduğunu gösteriyor. Özgür ruhlu ve gezmeyi seven Maggie, Beau ile çoğu konuda ters düşmektedir.

Heather : Kelli Goss’un hayat verdiği çıtı pıtı ablamız. Kasabanın güzeli, kasabanın eski fenomeni Colt’un kız arkadaşıdır. Yüzü güzel , bahtı çirkin Heather’ın yerinde başkası olsa çatlardı

[adinserter block=”1″]

Mary : Magyn Price’ın canlandırdığı Mary , Heather ‘ ın annesidir. İlerleyen bölümlerde büyük sorunlarla uğraşacak olan Mary, fazla deli doludur. Ve dizide niye bu kadar sarışın var bilmiyorum.

Luke Matthews: Ünlü oyuncu Dax Shepard’ın canlandırdığı Luke, Colt ve Rooster’ın birleşimi bir insandır. Beau’ya çiftlikte yardım eden Luke, duygusal bir sürprizdir aslında.

[adinserter block=”1″]

Joanne: Mary ile aynı yerde çalışan Joanne’i Kathy Baker canlandırmakta. Spoiler vermek istemiyorum bu yüzden Joanne’in birleştirici bir rol almakta olduğu bilin , yeterli olacaktır.

Dale: Kulakları ağır işiten bir veteriner  olan Dale’ e Barry Corbin hayat vermekte. Beau ile olan diyalogları benim çok hoşuma ve komiğime gitmişti.

[adinserter block=”1″]

Hank : Dizinin en vurdumduymaz adamı.Bu rolü dizinin yapımcılarından olan Lee Richmond canlandırmakta. Sürekli Maggie’nin barında takılan Hank aşırı komik bir karakter.

Ekstra:Dizide That’70’s Show ekibinden Wilmer Valderrama (Fez) , Kurtwood Smith (Red Forman) , Debra Jo Rupp (Kitty Forman) da kısa rollerde gözükmektedir.

[adinserter block=”1″]

OLAY

Sporcu kariyeri başarısız olan Colt, son bir şans için Denver’de seçmelere girer. Kalacak yeri olmadığı için uzun süredir uzak olduğu baba ocağı İron River’a döner.Seçmeleri geçtiği halde takıma girmeyen Colt babası ve abisi ile birlikte yaşamaya başlar.Çocukluğunun geçtiği kasabaya yerleşen Colt’u bir sürü sürpriz beklemektedir. Colt’un bazen güzel bazen sinir bozucu bu sürprizlerle nasıl başa çıktığını anlatan bu dizi , size Amerikan kırsalı
hakkında bir fikir oluşturabilir.

[adinserter block=”1″]

Yazımın sonuna gelirken bu diziyi ve yazımı beğenmenizi ve güzel bir gün geçirmenizi diliyorum.

[adinserter block=”1″]

[adinserter block=”1″]

 

1 YORUM

  1. […] The Ranch: Her yerde ve her zaman önerdiğim dizi. Bence hak ettiği değeri asla görmemiş bir dizi. Başarısız geçen futbol kariyerinin ardından babasının çiftliğine geri Colt , çok komik ve bazen üzücü olaylar yaşar. Micheal Kelso ve Steven Hyde ile daha da güzel bir dizi olmuş.  Aynı zamanda yapımcılığı da üstlene Ashton Kutcher ( Micheal Kelso) bizlere çok güzel bir komedi dizisi sunmuş. Dizinin incelemesini yaptığımız yazımız burada. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here