1. NETFLIX’DEN YENİ BİR FİLM: WHITE TIGER

Imdb: 7.2

Film çokça zengin bir adamın şoförlüğünü yapan Balram Halwai adında mesleğini seven ve oldukça zor koşullarda büyüyen birinin hayatını ele alıyor. Film gelir adaletsiliği ve ikiyüzlülük üstüne büyük mesajlar vermekte. İmdb puanının iyi ve oyuncuların da çok mükemmel bir performans sergilediği bu filmi izlemeden bir hafta sonu geçirmeyin sakın.

[adinserter block=”1”]

2. AMAZON PRİME FİLMİ: SOUND OF METAL

Imdb: 7.8

[adinserter block=”1”]

Konusu, sağır olmaya başlayan bir ağır metal bateristinin hayatını izleyiciye sunuyor. Filmi izlemenizi kesinlikle tasiye ederim ki, ben hala bu filmin etkisi altından çıkmadım.

3. SOUL

Imdb: 8.1

Film, profesionel bir pianist olmak isteyen, ancak sıradan bir okulda müzik öğretmenliği yapan bir adamın hayatını anlatıyor. Ama tabii ki, burda önemli olan filmin konusu değil, çıkardığımız ve hissettiğimiz duygulardır. Filmi hissederek izlediğim için burda bolca duygulardan bahsedebilirim ama bence siz yine de gidin ve Soul izleyin

4. NETFLIX YAPIMI BİR KORE DİZİSİ: THE CALL

Imdb: 7.1

[adinserter block=”1”]

Film hakkında kesinlikle söylemem gereken tek cümle var. Enteresan konulu, bilimkurgu ve gerilim filmleri seviyorsanız ne bekliyorsunuz? The Call tam sizlik!

5. PROMISSING YOUNG WOMAN

Imdb: 7.5

Film bir tacizin intikamını almak için gece klubünde sarhoş taklidi yapan ve erkekler onu eve götürmeye çalıştığında bir şekilde onlardan intikam alabilen bir kadının macera öyküsünü anlatıyor. Başta olaylar garip gelse de sonradan her şey yapboz gibi parça parça yerine oturuyor.

6. MIDDLEDITCH AND SCHWARTZ

Imdb: 8.7

Doğaçlama büyüsünü küçük ekrana taşımak aldatıcı bir şekilde zordur. Neyse ki, Ben Schwartz ve Thomas Middleditch, onu çalıştıran zor komedi faktörüne sahipler. 2020 amansız bir kabustu, ancak Middleditch & Schwartz bir saatliğine dünyanın gerçeklerini unutup sadece gülmenize izin verecek.

7. VOCES

[adinserter block=”1”]

Imdb: 6.1

9 yaşındaki oğulları Eric ile beraber yaşamlarını sürdüren Daniel ve Sara, hayatlarından memnun bir aile imajı sergiliyor. Evin yenileme çalışmalarına başladıktan sonra birtakım paranormal olaylar gerçekleşmeye başlıyor ve Eric kendini bazı sorunların içinde buluyor. Olaylar, ailenin çocuunun yenilenen evde bir takım sesler duyması ile başlıyor. Küçük yaşına rağmen evde bazı bulgulara şahit olan Eric, günler sonra büyük bir trajik olay sonucu hayatını kaybediyor. Gözlenen gelişmeler sonunda, Eric’in ruhunun hala o evde olduğu anlaşılıyor…

8. MINARI

Imdb. 7.7

Amerika’daa yaşayan Kore’li göçmen bir aile Kaliforniya’dan daha küçük bir eyalet olan Arkansas’a taşınıp tarım yapmaya başlıyor. Minari insancıl sıkıntıları çok güzel bir şekilde izleyen muteşem bir film.

9. CLOSE ENOUGH

Imdb: 7.8

Dizi 30-lu yaşlarda çocuk sahibi olan bir ailenin hayatının anlatıyor. Kendilerini anne baba olmakla genç olmak arasıda gören çift bu yüzden rahat edemiyorlar. Olukça karışık aile ilişkilerine sahip diziyi izlemeden haftasonunuz olmasın.

10. THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

[adinserter block=”1”]

Imdb: 7.8

The Trial of the Chicago 7, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor. Bir olayın çok başarılı bir işlenişi, yargılamanın, adaletin işleyişinin nasıl kötü bir şekilde yapılabileceğini biraz esprili şekilde anlatan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

[adinserter block=”1”]

[adinserter block=”1”]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here