Lucifer Morningstar, CEHENNEM MELEĞİ: Merhabalar, Lucifer Netflix’in FOX’tan devraldığı 5 sezonluk dizisi. Dizinin başrolünü Tom Ellis üstleniyor. Beşinci sezonun ikinci kısmı ve aslında son sezon diyebileceğimiz kısım ise yakında yayında olacak. Netflix Lucifer’ı devraldıktan sonra 4. sezonda diziyi bitirme kararı almasına rağmen dizinin hayranlarının baskısı sonrası 5. sezonu çekmeye karar verdi. Beşinci sezon iki bölümden oluşuyor. Geçtiğimiz yaz aylarında beşinci sezon yayınlandı. Ancak ikinci kısmı çok yakında yayında olacak. Lucifer dizisi ile şeytanın eğlenceli yanlarını görmeye hazır mısınız? 🙂

SPOİLER !

lucifer ile ilgili görsel sonucu

LUCİFER,

Babasının onu zorla gönderdiği cehennemde sıkılır ve dünyaya gelmeye karar verir. Ancak tabi ki babası buna izin vermeyecek ve peşinden Amenadiel’i gönderir. Amenadiel Lucifer’ı ikna etmeye çalışır. Lucifer bu sırada zengin bir playboy olarak dünya yaşamına devam eder. Lucifer’ın göz göze geldiği insanların arzularını anlama yeteneği olduğu için polis departmanından dedektif Chloe Decker’la çalışmaya başlar. Vakaları birlikte çözmeye başlayan ikili iyi bir ekip olur. Zamanla Chloe’yle birbirlerine aşık olsalarda tabii ki hayatın farklı planları vardır ve Tanrı’nın planları ikiliyi bir araya getirmemek için çabalayacaktır.

AMENADİEL,

lucifer cehenneme dönüyor ile ilgili görsel sonucu

Bu sırada Lucifer’ı cehenneme döndürmek için elinden geleni yapar. Lucifer dönmeyeceğine ikna etmek ve babasını daha da kızdırmak için melek kanatlarını keser ve yakar. ikna olmayacağını her şekilde gösterir. Bu sırada Amenadiel’in aşk hayatı da çalkantılı geçmektedir. Lucifer’ın dünyadan gitmesini o da istemeyecektir.

lucifer ile ilgili görsel sonucu

EVE,

Lucifer’ın hayatındaki sayısız kadından sonra bir gün şeytan ile cennette ki elmayı çalan Eve (havva) çıkagelir. Kehanete göre şeytan ve ilk aşkı birlikte olduğu zaman cehennem zebanileri dünyaya gelmeye başlayacaktır. Lucifer bu kehanete önce inanmasa da gerçekleşmeye başlayınca Eve ile ayrılmaya karar verir. Eve ile ayrılması zebanilerin geri dönmesini sağlamayınca ilk aşkının aslında Eve değil Chloe olduğunu anlayacaktır.

lucifer ile ilgili görsel sonucu

Eğlenceli bir 5 sezon sizleri bekliyor. Yazacak ve anlatacak çok şey var. Keşfin geri kalanını size bırakıyoruz. Biraz spoiler versekte emin olun sizi bekleyen gülümseyerek izleyeceğiniz çok şey var. iyi seyirler. Diğer yazılara göz atmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

KARANTİNADA İZLENECEK DİZİLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here